آموزش حضوری قالبگیری سیلیکون و تولید مجسمه پلی استر

آموزش حضوری قالبگیری سیلیکون و تولید مجسمه پلی استر:

قالبگیری با سیلیکون را یاد بگیرید تا بتوانید مجسمه پلی استر و رزینی و یا هر قطعه ای دیگر از جنس رزین پلی استر تولید کنید.

وقتی شما یاد میگیرید از هر قطعه ای قالب بگیرید آن وقت این توانایی را پیدا میکنید که بتوانید که قطعات زیادی را خودتان تولید کنید.

قالب های سیلیکونی در صنایع مختلفی کاربرد دارند همچنین از رزین پلی استر نیز برای تولید و تکثیر قطعات گسترده ای که در صنایع مختلف استفاده میشود، استفاده میکنیم. در زیر نمونه هایی از کاربرد این مواد را ذکر خواهم کرد:

۱-ساخت قالب سیلیکونی برای تولید گیفت و موتیف های ریز از جنس پلی استر

۲-ساخت قالب سیلیکونی به منظور تولید انواع مختلف مجسمه های رزینی و مجسمه پلی استری در سایز های کوچک و بزرگ

۳-ساخت قالب شمع های کوچک و بزرگ و فانتزی

۴-ساخت تاج مبل از جنس پلی استر یعنی شما می توانید هر نوع منبتی را که در صنایع چوب استفاده میشود را قالب سیلیکونی بگیرید و با رزین پلی استر به راحتی تولید کنید. یا مثلا تولید دستگیره های کشویی و کمد بصورت رزینی و پلی استر

۵-ساخت و تولید تاج پرده و گل میخ از جنس رزین پلی استر

۶-ساخت انواع قطعات خودرو بصورت فایبرگلاس

۷-ساخت قالب های شکلات و فوندانت با استفاده از سیلیکون بهداشتی

۸-ساخت و تولید بدلیجات رزینی

و هزاران کاربرد دیگه…

ما با بیش از ۱۶سال سابقه فعالیت در این زمینه بیش از ۱۰سال است که به علاقمندان این رشته قالبگیری سیلیکون و تولید مجسمه پلی استر و آموزش های کاربردی را ارائه میکنیم. قشر وسیعی از علاقمندان که شامل دانشجو و محقق و کارگر و بیکار و خانم خانه دار و پیر و جوان و زن و مرد و … را آموزش دادیم که بسیاری از آنها مشغول به کار و کسب درآمد در این زمینه میباشند.

متاسفانه خیلی از کسانی که مدعی آموزش در این رشته هستند فقط به لحاظ تئوری آشنایی با این علم داشته و در عمل شاید نتوانند به صورت درست و اصولی کار را به کارآموز انتقال بدهند و یا روش هایی را که در چندین سال پیش استفاده می شده است را به صورت ناقص آموزش می دهند!

بهر حال ما پیشنهاد می کنیم که حتی المقدور سعی کنید از کیفیت آموزش ها مطلع باشید سپس اقدام به هزینه در این زمینه کنید تا در آخر هم پول و هم وقت خودتان را از دست ندهید و نسبت به انجام این کار سرخورده و مایوس نشوید.

آموزشها کاملا عملی و کاربردی میباشد:

آموزش های حضوری به صورت خصوصی و تک نفره در محل دفتر سیکاج واقع در تهران برگزار می گردد، زمان و وقت شروع با توافق بین مربی و کارآموز تعیین می شود و مدت زمان دوره آموزشی ۶جلسه یک و نیم ساعته می باشد که برای کارآموزان شهرستانی در ۳ روز و کارآموزان تهرانی در سه روز و یا بیشتر تشکیل می گردد. بنا به تشخیص و درخواست کارآموز اگر نیاز به وقت بیشتری برای یادگیری باشد ما بدون دریافت هیچ هزینه ای این زمان را برای کارآموز می گذاریم چون هدف دوره آموزشی یادگیری و به نتیجه رساندن آموخته ها می باشد و نه صرفا یک دوره آموزشی برگزار گردد.

سرفصل های آموزش حضوری :

۱- یادگیری مواد اولیه برای قالبگیری سیلیکون و تولید مجسمه پلی استر:

آشنایی با انواع مختلف سیلیکون
آشنایی با انواع رزین
آشنایی با دیگر موادی که برای ساخت قالب سیلیکونی استفاده میشود.

آشنایی با موادی که برای تولید و تکثیر مجسمه های رزینی و پلی استری استفاده میشود.

۲- آشنایی کامل با انواع فیلرها و پرکننده های رزین

۳-یادگیری انواع مختلف قالبگیری با سیلیکون

۴-یادگیری نحوه رسم و تشخیص خط جدایش بین دو کفه قالب سیلیکونی

۵-یادگیری ساخت ساپورت یا پشت قالب های فایبرگلاس

۶-یادگیری قرار دادن پین های راهنما روی قالب سیلیکونی و انواع مختلف پین راهنما

۷-یادگیری ساخت مجسمه و قطعات رزینی بصورت هم توخالی و هم توپر

در کلاس آموزشی چه کارهایی انجام میدهیم؟

| جلسه اول و دوم |

۱-در جلسه اول و دوم که به مدت ۳ساعت برگزار میشود:

در قسمت اول کلاس تمامی مطالب تئوری گفته میشود (پس آوردن قلم و کاغذ ضروری است)

در قسمت دوم کلاس شروع به انجام کار عملی می کنیم. یک مجسمه از جنس رزین پلی استر را انتخاب و بعد از شنیدن توضیحات لازم کار ساخت قالب سلیکونی از آن مجسمه پلی استر را شروع می کنیم.

| جلسه سوم |

طول زمان جلسه سوم حدودا ۹۰دقیقه:

با روش ساخت ساپورت یا پشت قالب فایبرگلاس آشنا میشویم و از کفه اول قالب که در جلسه دوم درست کرده ایم یک پشت قالب فایبرگلاس میسازیم.

همچنین در این جلسه با مواد اولیه ای که در ساخت فایبرگلاس کاربرد دارد کامل آشنا میشویم.

| جلسه چهارم |

طول زمان جلسه چهارم حدودا ۹۰دقیقه:

تا این جلسه ما یک کفه قالب سیلیکونی را دقیقا ساختیم و در این جلسه اقدام به ساخت قسمت دوم یا کفه دوم قالب میکنیم. روش سیلیکون ریزی و استفاده از سیلیکون دقیقا گفته و عملا انجام میشود. نکات مورد نیاز حین آموزش گفته میشود و توسط کارآموز نوشته برداری میشود به عنوان مثال، چطور سیلیکون کفه دوم قالب به سیلیکون کفه اول قالب نچسبد و …

| جلسه پنجم |

طول زمان جلسه پنجم حدودا ۹۰دقیقه:

در این جلسه ۸۰% قالب سیلیکونی را ساخته ایم و با درست کردن ساپورت و پشت قالب کفه دوم قالبگیری با سیلیکون تمام میشود. این جلسه هم نکات خاص خودش را دارد که دقیقا توضیح داده میشود.

| جلسه ششم |

طول زمان جلسه ششم حدودا ۹۰دقیقه:

جلسه ششم و جلسه آخر، نتیجه زحمات پنج جلسه در این جلسه مشخص میشود…

در این جلسه قالبی را که درست کرده ایم باز میکنیم و با بیرون کشیدن مجسمه قالبگیری شده، قالبی را که ساخته ایم میبینیم و برای تولید با رزین پلی استر آماده اش میکنیم.

در این جلسه درصدهای رزین پلی استر برای ساخت مجسمه های رزینی دقیقا گفته و عملا انجام میشود و با استفاده از قالب سیلیکونی که ساختیم کار تولید را انجام میدهیم و یک نمونه مجسمه رزینی تولید میکنیم.

 

تبریک میگم در انتهای جلسه ششم شما قادر هستید

قالبگیری سیلیکون دوکفه را با پشت قالب های فایبرگلاس انجام بدهید

همچنین شما قادر هستید

انواع قطعات و مجسمه های پلی استر و رزینی بسازید.

 

در زمان های استراحت در صورت نیاز در مورد بازار فروش و روش های فروش و نکات تولید صحبت میشود.

ما محصولات شما را هم نقدا خریداریم و هم در صورت تمایل می توانیم برای فروش محصولات و تولیدات شما همیار شما باشیم یعنی تولیدات و محصولاتتون را در فروشگاه بزرگ سیکاج در سراسر ایران به مصرف کنندگان و بازدیدکنندگان بیشماری معرفی میکنیم و به فروش میرسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید از بخش بلاگ در فروشگاه اینترنتی سیکاج مطالعه کنید.

 

مواد اولیه مورد نیاز:

تمامی مواد اولیه مورد نیاز در این حرفه در داخل ایران به وفور پیدا میشود. شما میتوانید کلیه مواد مورد نیازتون را در هر مقداری که نیاز دارید در فروشگاه بزرگ سیکاج بصورت آنلاین خرید کنید و در هر نقطه ایران که هستید درب منزل و یا کارگاه تحویل بگیرید.

توجه:
متاسفانه وجود مواد اولیه بی کیفیت و کم کیفیت باعث می شود در حین کار مشکلاتی برای تولیدکننده پیش بیاید. مراقب خرید مواد اولیه چینی با اسم و مارک اروپایی باشید.

 

۱۳۹۶-۵-۴ ۲۰:۴۱:۲۳ +۰۰:۰۰

ارسال نظر